›› Strona główna ›› Kontakt ›› Archiwum

Trasa

Przebieg

km

czas

poziom

mapa

nr 7

Tarnowskie Góry > Jezioro Chechło-Nakło

6 km

30 min.

łatwy

tak
108 Kb

Jezioro Chechło-Nakło

Tego miejsca nie muszę szczególnie reklamować. Zna je chyba każdy mieszkaniec Tarnowskich Gór i okolic. Jedno z najlepszych miejsc do pływania w okresie letnim. Mnóstwo piaszczystych plaż, czysta woda, dookoła pełno barów z zimnymi napojami, ośrodki wypoczynkowe, pole namiotowe, plaża nudystów, przystań dla żaglówek, stanowiska wędkarskie no i oczywiście dzika niewielka wysepka pośrodku (fot. od 1 do 13). W sezonie podczas weekendów zjeżdża tutaj tysiące ludzi. Czasem jest ich tak wiele, że nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika.
Warto tu przyjechać i popływać.
    Z Tarnowskich Gór dojedziemy "na Chechło" kierując się w stronę dzielnicy Lasowice, a potem przez zaplecze poligonu wojskowego wyjedziemy na przeciw drogi prowadzącej nad zalew (patrz mapa).
    Nad zalew można dojechać nie tylko rowerem, samochodem czy autobusem, ale także kolejką wąskotorową co jest nie lada atrakcją (fot. 14, 15).
Kolejka kursuje tylko w okresie letnim na trasie Bytom > Tarnowskie Góry > Lasowice - zalew > Miasteczko Śląskie. Rozkład odjazdy pociągów można znaleźć tutaj

Gdzie warto jeszcze zajrzeć:
- Strona Urzędu Gminy Świerklaniec
- Strona Chechlaka

Jezioro Chechło-Nakło wczesną wiosną

     

     

     

     

    więcej zdjęć w fotogalerii

   

   

      

   

   
fot. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Zalew Chechło-Nakło

   
fot. 14 i 15
Stacja Kolejki Wąskotorowej "Zalew Chechło-Nakło"

/do góry/