Strona Główna > Drogi rowerowe

.:: Wstęp
.:: Wywiad ze Starostą
.:: C.R.O.W.
.:: Stojaki rowerowe
.:: Skatepark
.:: Asfalt to nie kostka
.:: Istniejące drogi rowerowe
.:: Gdańsk - drogi rowerowe
.:: Bezpieczny rowerzysta
.:: Drogi w budowie

Zainicjowany przez młodzież kilka lat temu pomysł budowy Skateparku w Tarnowskich Górach doczekał się swojej realizacji. Przy ul. Obwodowej tuż obok Parku Wodnego, Miasto - inwestor znalazło lokalizację dla skateparku i fundusze na rozpoczęcie budowy.

W chwili przygotowywania materiału do niniejszego artykułu (14.08.2008 r.) na placu budowy nie było żadnych pracowników, ponieważ wiązała się wylewka betonowa. W związku z tym portal trasyrowerowe.pl udał się do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach by zaczerpnąć więcej informacji.
W rozmowie z pracownikiem Urzędu dowiedziałem się, że już w połowie września 2008 r. będzie można korzystać ze skateparku. Teren gdzie będzie można poskakać na rolkach czy desce zostanie ogrodzony i oświetlony. Wstęp do skateparku będzie bezpłatny i nie przewiduje się jego sezonowego zamykania chyba, że zima będzie bardzo ostra.
Chociaż plany nie zakładają ustawienia elementów małej architektury, Miasto nie wyklucza, że w przyszłości pojawią się ławki, stoliki czy kosze na śmieci.

Najważniejszą informacją będzie jednak przedstawienie urządzeń, które w nowobudowanym skateparku się znajdą. Według map do celów projektowych miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogli spróbować swoich sił na: banku, manual banku, funboxie, rurkach, poręczach, uskokach, murkach, skarpach, quoterze, grindboxie czy mini rampie.

Na zakończenie dołączam kilka fotografii z placu budowy i jeszcze raz gratuluję wytrwałości wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego pomysłu.