Strona Główna > Drogi rowerowe

.:: Wstęp
.:: Wywiad ze Starostą
.:: C.R.O.W.
.:: Stojaki rowerowe
.:: Skatepark
.:: Asfalt to nie kostka
.:: Istniejące drogi rowerowe
.:: Gdańsk - drogi rowerowe
.:: Bezpieczny rowerzysta
.:: Drogi w budowie

Nowe stojaki rowerowe (25.08.2008 r.)

W dniu dzisiejszym przy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, ekipa remontowa Zarządu Dróg Powiatowych zamontowała pierwsze bezpieczne stojaki rowerowe. Montaż odbywał się w ramach akcji "Bezpieczny rowerzysta", o której można przeczytać poniżej. Na dołączonych zdjęciach pokazano stojaki rowerowe przed i po montażu, a także z przymocowanym już rowerem.
Stojaki rowerowe przywieziono zabezpieczone folią chroniącą urządzenia przed porysowaniem. Wykonano je w kolorze niebieskim w technologii malowania proszkowego. Po środku umieszczono wyraźny napis STOJAK ROWEROWY.
Od dziś można bezpiecznie przyjechać do urzędu rowerem załatwić swoje sprawy nie martwiąc się jednocześnie o rower.

               

               

Program "Bezpieczny rowerzysta"

Portal trasyrowerowe.pl wraz z Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach rozpoczął wspólną inicjatywę pn. "Bezpieczny rowerzysta". W pilotażowej części zakłada ona ustawienie na terenie Tarnowskich Gór 9 bezpiecznych stojaków rowerowych, o których można przeczytać tutaj.
Rozpoczęcie akcji poprzedziło podpisanie specjalnie przygotowanej dokumentacji, w której zawarto m.in. standardy techniczne nowych stojaków, sposób ich montażu, wygląd oraz wskazano miejsca gdzie mają zostać ustawione.

Po uprzednim spełnieniu warunków formalno-prawnych montaż stojaków rowerowych przeprowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Nowe stojaki mają się pojawić na ulicach centrum Tarnowskich Gór do 31 sierpnia 2008 r. Tak, że jeszcze pod koniec wakacji i wczesną jesienią większość rowerzystów będzie mogła z nich skorzystać.

Miejsca gdzie mają się pojawić nowe stojaki rowerowe:
- na parkingu przy Starostwie Powiatowym przy ul. Karłuszowiec 5,
- przy budynku Starostwa przy ul. Sienkiewicza 16,
- przy budynku Starostwa przy ul. Mickiewicza 41,
- przy Bibliotece Miejskiej na ul. Zamkowej 5,
- przy ZUS-ie na ul. Górniczej 4-8,
- na placu Żwirki i Wigury,
- na placu Wolności,
- przy Poczcie Polskiej na ul. Piłsudskiego 12.

Przyjęty Program w dalszej części zakłada wraz z udziałem mieszkańców Powiatu, samorządem gminnym, instytucjami publicznymi oraz prywatnymi firmami podejmowanie działań, których efektem będą nowe stojaki rowerowe. Oczywiście o nowych zamierzeniach będziecie mogli przeczytać na portalu trasyrowerowe.pl, a już dziś każdy z czytelników może przesłać własne propozycje na miejsca, w których taki stojak powinien się znaleźć. Swoje propozycje wraz z uwagami można składać pisząc na: biuro@trasyrowerowe.pl lub transport@tarnogorski.pl.

Wymiary stojaka (mm)

Oznakowanie stojaka