›› Strona główna ›› Kontakt

››    Archiwum

2005

2006 2007 2008 2009

26 października 2005 r.

30 września 2005 r.

Takiej wycieczki na łamach serwisu "Trasy rowerowe" jeszcze nie było. Czy zdołasz się podjąć wyzwaniu i przygodzie jaka Cię czeka?

Od dziś rusza nowy dział w serwisie poświęcony drogom rowerowym, infrastrukturze rowerowej oraz bezpieczeństwu jazdy. "Budujemy drogi rowerowe" to dział przeznaczony głównie dla czytelników, jego zadaniem jest wspomóc dyskusję nt. dróg rowerowych ich przebiegu i jakości. Serdecznie zapraszam.

26 września 2005 r.

10 września 2005 r.

W czwartek 29 września o godzinie 22:15, telewizja TVP3 wyemituje kolejny odcinek magazynu rowerowego Niezła jazda. Tematami cyklicznego programu są coraz liczniejsze w Polsce inicjatywy na rzecz popularyzacji roweru i poprawy bezpieczeństwa rowerzystów (budowa dróg dla rowerów, zmiany przepisów). Według zapowiedzi w niniejszym odcinku zaprezentowane będą budowane na wielką skalę drogi rowerowe w Gdańsku. Serdecznie zapraszam.

Ruszyły przygotowania do otwarcia nowego działu podejmującego jak ważną tematykę budowy infrastruktury rowerowej w powiecie tarnogórskim. Przedstawimy w nim m.in. obecną sytuację rowerzystów na drogach, plany budowy dróg rowerowych, bezpieczeństwa jazdy oraz to co najbardziej potrzebne, czyli szeroka dyskusja społeczna.

4 września 2005 r.

28 sierpnia 2005 r.

Kolejną trasę jaką postanowiłem zaktualizować o zdjęcia to trasa nr 2.

Długo, długo i jest. Trasa nr 11 zaktualizowana. A w niej przede wszystkim zdjęcia których brakowało, króciutki rys historyczny oraz prezentacja walorów Kamieńca. Szczerze mówiąc jest to najbogatsza fotograficznie i opisowo dokonana charakterystyka tej miejscowości w internecie. Jak ktoś znajdzie więcej proszę o cynk :p.

21 sierpnia 2005 r.

15 sierpnia 2005 r.

Dziś o godz. 18:40 do Polski ze swej wyprawy po Ameryce Południowej przylecieli Justyna i Marcin. Oto relacja z przywitania na Pyrzowickim lotnisku naszych podróżników

Powolutku wyprawa Justyny i Marcina po Ameryce Południowej dobiega końca lecz za nim wrócą do Polski zapraszam do lektury kolejnego raportu z ich wyprawy

5 sierpnia 2005 r.

29 lipca 2005 r.

Po długiej długiej przerwie wszystkich stęsknionych za Justyną i Marcinem zapraszam do lektury VI raportu z ich wyprawy. Dłuższy niż dotychczas moment publikacji kolejnego raportu wynikał z ogromu trasy jaką mieli do pokonania oraz z trudności technicznych o jakie nie trudno w dżungli :p.

Koniec lipca mamy naprawdę gorący. Temperatury około 35 stopni i czujemy jak rozpływa się nasze ciało. Uffff, trzeba by się gdzieś ochłodzić, a dobrym miejscem na zakosztowanie trochę zimna jest Zalew Chechło-Nakło. Dodałem kilka nowych zdjęć z naszego lokalnego "morza", więc jazda do kąpieli ;)...

28 lipca 2005 r.

22 lipca 2005 r.

W dziale "Trasy rowerowe" przyszedł czas na publikację nowej 13 trasy rowerowej. Nie jest za trudna i prowadzi do bardzo ciekawego miejsca, które odkryłem wiosną tego roku. Gorąco polecam.

Zapraszam do lektury 5 raportu wyprawy Justyny i Marcina do Ameryki Południowej, a w nim m.in. relacja z wycieczki do słynnego Machu Picchu

16 lipca 2005 r.

15 lipca 2005 r.

Wzbogaciłem "Trasę 1" w nowe zdjęcia, a przede wszystkim wycieczkę do Wielkiej Dziury (teraz będzie wiadomo o co chodzi ;) oraz Źródełka Młodości. Inne fotografie zastąpiłem lepszymi co w efekcie polepszyło jakość wizualną :D.

Po 4 dniach przerwy zapraszam ponownie do przeczytania kolejnego już czwartego raportu z wyprawy Justyny i Marcina do Ameryki Południowej. Jakie przygody ich spotkały zobaczcie sami

11 lipca 2005 r.

3 lipca 2005 r.

Dalszy ciąg przygód Justyny i Marcina w Ameryce Południowej można przeczytać w III Raporcie z ich wyprawy

Dzisiaj pojawił się nowiuteńki jeszcze gorący II Raport z podróży Justyny i Marcina do Ameryki Południowej. Co zobaczyli i jakie mieli przygody przekonajcie się sami

1 lipca 2005 r.

29 czerwca 2005 r.

Ruszył - od jakiegoś czasu przygotowywany - dział "Podróże pełne ekstremum", a w nim na dzień dobry opowieść o trójce przyjaciół, którzy postanowili objechać GOP na rowerach

Dzisiaj opuścili nasz kraj, a nawet nasz kontynent dwoje przyjaciół Justyna Bassa i Marcin Franke. Nasi podróżnicy wybrali się w 52 dniową podróż do Ameryki Południowej. Rozpoczęli ją na lotnisku w Pyrzowicach, skąd przez Frankfurt polecieli do Brazylii. Oprócz kraju samby, odwiedzą również: Argentynę, Chile, Peru, Boliwie i Paragwaj. Warto zwrócić uwagę na dwie sprawy. Otóż część trasy Baśka i Marcin, majaą zamiar pokonać autostopem, tutaj prośba do wszystkich - trzymajacie kciuki. Druga to forma noclegów z jakiej będą korzystać nasi bohaterowie. Otóż obydwoje są członkami servasu, międzynarodowej organizacji umożliwiającej wzajemne odwiedzanie się podróżników i pobyt w ich domach. Dzięki temu majaą nadzieję, iż jeszcze dokładniej uda się im poznać kulturę i zwyczaje panujące w domach Ameryki Łacińskiej.
Serdecznie zapraszamy.

18 czerwca 2005 r.

11 czerwca 2005 r.

W dniu 25 czerwca od godz. 15:00 do ok. 21:00 nad rzeką w Brynicy (łąki obok mostu przy drodze do Ożarowic) odbędą się "Wianki 2005". Zachęcamy członków Klubów Rowerowych i osoby nie zrzeszone do przyjazdu na imprezę rowerem, wraz z całymi rodzinami. Udział w imprezie potwierdzony zostanie pamiątkową pieczątką. W imprezie, nawiązującej do tradycji nocy świętojańskiej przewidziane są występy zespołów ludowych, wspólne śpiewanie, tańce na łące oraz puszczanie wianków.
Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim.

Zaktualizowałem trasę nr 5 i 5A dodając zdjęcia i trochę opisu.

7 czerwca 2005 r.

1 czerwca 2005 r.

Zapraszam do przeczytania relacji z wycieczki rowerowej po gminie Miasteczko Śląskie, która miała miejsce 4 czerwca 2005 r. Niedługi opis oraz bogata galeria niech zachęcą wszystkich do wycieczek rowerowych po okolicy.

Głosowanie zakończone i już wszystko wiadomo. Dzięki Waszym głosom w konkursie Republiki Podium serwis "Trasy rowerowe" zdobył 169 punktów zajmując tym samym 5 miejsce. Myślę, że jest to całkiem niezła pozycja zwłaszcza dla strony, która istnieje ciut ponad miesiąc. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie.

24 maja 2005 r.

17 maja 2005 r.

Przez ostatnie 2 tygodnie mogliście oddawać głosy w sondzie odpowiadając na pytanie: czy forum w serwisie jest potrzebny? 71% z Was uznała, że tak, a 29% że nie. Dzięki porozumieniu z portalem "Tarnowskie Góry i okolice" możliwym stało się otwarcie działu "Trasy rowerowe", do którego serdecznie zapraszam.

Ale się porobiło :), serwis który redaguję znalazł się w gronie najlepszych stron biorących udział w nieustającym konkursie ''Podium'' organizowanym przez REPUBLIKĘ WWW. Każdy konkurs ma swoje zasady, a w tym liczą się przede wszystkim Wasze głosy. Jeśli uważacie, że serwis zasługuje na wyróżnienie proszę dajcie mu choćby 1 maleńki głosik.
Aby głos był ważny trzeba mieć niestety konto mailowe w portalu onet.pl. Za poparcie wszystkim serdecznie DZIĘKUJĘ.

16 maja 2005 r.

11 maja 2005 r.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową po gminie Miasteczko Śląskie trasami opracowanymi przez Dawida Szurgacza zdobywcy I miejsca w eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" w 2003 r. Start imprezy, 4 czerwca 2005 r. o godz. 10:00.

W dziale "trasy rowerowe" czeka całkiem nowa, odlotowa, nieco inna od pozostałych już 12 wyprawa. Serdecznie zapraszam.

9 maja 2005 r.

6 maja 2005 r.

Jak myślicie czy serwis potrzebuje forum? Głosując możecie dodać komentarz.

Przyszła pora na kilka kosmetycznych poprawek. Przede wszystkim zmniejszyłem objętość map. Kilka mega co niektórych to lekka przesada. Korekcji uległy również błędy literowe oraz inne niedoskonałości techniczne.
W przygotowaniu są kolejne trasy :). Dzięki za pozytywne komentarze. Będę się starał w miarę możliwości aktualizować serwis oraz udoskonalać tak aby stał na najwyższym poziomie. Pozdrawiam wszystkich.

3 maja 2005 r.

27 kwietnia 2005 r.

Dodałem Księgę Gości, proszę o wpisy (oczywiście bez wulgaryzmów :). Wszystkim wpisującym się z góry dziękuję.

Po długich przygotowaniach otwarłem ten oto serwis o podróżach. Mam nadzieje, że się Wam spodoba. Czekam na uwagi. Serdecznie zapraszam.

/do góry/